Preskočiť na obsah

Antidiskriminácia a európske právo

Antidiskriminácia patrí medzi témy, ktorým sa v našej advokátskej kancelárii venujeme. V dňoch 24. a 25. júna 2021 sme sa zúčastnili online seminára pre právnych expertov. Témou seminára bolo Uplatňovanie práva Európskej únie v oblasti antidiskriminácie. Seminár organizovala ERA (The Academy of European Law, v preklade Akadémia európskeho práva) v spolupráci so Slovenskou advokátskou komorou.

Predmetom online seminára o uplatňovaní práva Európskej únie v oblasti antidiskriminácie boli témy ako: antidiskriminácia, inštitúty európskeho práva v oblasti rovnosti, dokazovanie diskriminácie, Charta základných práv Európskej únie a antidiskriminačná legislatíva Európskej únie, náboženská diskriminácia na pracovisku a nedávna judikatúra Súdneho dvora Európskej únie, diskriminácia na základe zdravotného postihnutia alebo aj téma ako odhaľovať a riešiť diskrimináciu v kontexte umelej inteligencie a iné.

Služby v oblasti antidiskriminácie

Stali ste sa obeťou diskriminácie, napríklad na Vašom pracovisku, v škole, na úradoch a štátnych inštitúciách alebo v prístupe k službám? Potrebujete sa poradiť s právnikom? Kontaktujte nás. Dohodneme si s Vami osobné stretnutie alebo telefonickú, prípadne online konzultáciu. Takisto si u nás môžete objednať právne stanovisko na mieru k Vašej situácii.

Prečítajte si aj ďalšie naše aktuality a články:

Ako sa dá podať návrh na vydanie platobného rozkazu?

Trendy v neobvyklých obchodných operáciách

Zmena zákona o ochrane osobných údajov

Odmena advokáta

2 názory na “Antidiskriminácia a európske právo”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nie je možné kopírovať obsah tejto stránky.