Preskočiť na obsah

LAWYEREX Romania

Koncom októbra 2021 sme sa zúčastnili online podujatia LAWYEREX Romania. Predmetom tohto podujatia bola prezentácia rumunského právneho poriadku pre advokátov z iných krajín. Keďže JUDr. Dominika Lidayová Bašaryová v minulosti nejaký čas pracovala v Rumunsku, konkrétne v Bukurešti, rada si toto obdobie pripomenula.

Vzdelávacie podujatie LAWYEREX Romania zorganizovala organizácia European Lawyers Foundation. Ide o organizáciu, ktorej cieľom je podporovať prístup k spravodlivosti, vzdelávanie právnikov, aktivity týkajúce sa výkonu povolania advokáta, právneho štátu a právnych služieb a vecný vývoj v samotnom práve, obrane a ochrane ľudských práv a obhajcov ľudských práv a medzinárodnej spravodlivosti.

Obsahom jednotlivých prednášok bolo viacero zaujímavých informácií. Nás zaujala napríklad informácia, že v Rumunsku v súčasnosti pôsobí viac ako 30 000 advokátov. To je v porovnaní so Slovenskom v prepočte na počet obyvateľov o dosť viac. Pre porovnanie Rumunsko má v súčasnosti viac ako 19 mil. obyvateľov. Na druhej strane, Slovensko má v súčasnosti necelých 5,5 mil. obyvateľov a aktuálny počet advokátov zapísaných v zozname Slovenskej advokátskej komory (ku dnešnému dňu, 22.11.2021) je 5 493.

Prečítajte si aj ďalšie naše príspevky:

Odmena advokáta

Budú advokáti v r. 2023 zapisovať do obchodného registra?

Dánsky úrad riešil prípad neplatnosti súhlasu podľa GDPR

Ako podať návrh na vydanie platobného rozkazu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nie je možné kopírovať obsah tejto stránky.