Preskočiť na obsah

Covid pas

Dňa 30.03.2021 sa uskutoční v poradí už 47. plenárne zasadnutie Európskeho výboru pre ochranu osobných údajov známeho aj pod skratkou EDPB. Na programe zasadnutia je aj prerokovanie návrhu tzv. digitálneho zeleného osvedčenia (Digital Green Certificate) označovaného aj ako covid pas.

Covid pas má zabezpečiť bezpečné uplatňovanie slobody pohybu v rámci celej Európskej únie počas pandémie ochorenia COVID-19. Má predstavovať digitálny dôkaz o tom, že jeho držiteľ bol zaočkovaný proti ochoreniu COVID-19, bol negatívne testovaný na COVID-19 alebo sa zotavil z nákazy COVID-19. Digitálny zelený certifikát má byť platný vo všetkých členských štátoch Európskej únie.

Obsahovať by mal nevyhnutné osobné údaje ako meno a dátum narodenia držiteľa, dátum jeho vydania, relevantné informácie o zaočkovaní, otestovaní alebo prekonaní COVID-19 a unikátny identifikátor držiteľa.

Program plenárneho zasadnutia je dostupný na webe Európskeho výboru pre ochranu osobných údajov – tu: https://edpb.europa.eu/news/news/2021/forty-seventh-plenary-session-edpb_sk

Čo pre Vás môžeme urobiť?

Poskytujeme komplexné právne poradenstvo v oblasti ochrany osobných údajov, vrátane implementácie právnych predpisov na ochranu osobných údajov na mieru pre jednotlivých prevádzkovateľov a konzultácií. Taktiež zastupujeme v konaniach pred Úradom na ochranu osobných údajov a školení.

Prečítajte si aj ďalšie naše príspevky:

Súdny dvor stanoví pravidlá náhrady škody podľa GDPR

Zverejnené korigendum ku GDPR

Ako podať návrh na vydanie platobného rozkazu?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Nie je možné kopírovať obsah tejto stránky.